Wolontariat terenowy

 

W ramach posługi Braciom, którzy planują przyjechać do Polski w 2016r. i uczestniczyć w ŚDM prosimy Was, ze wspólnot w Polsce, tych którzy mogą poświęcić trochę swojego życia do aktywnej współpracy w ramach wolontariatu służb porządkowo – informacyjnych.

Chcemy otoczyć tych, którzy będą naszymi gośćmi jak najlepszą opieką, tak by czuli się w Polsce bezpiecznie. Założeniem jest podział zakresu zadań. I tak chcemy byście zgłaszali swój akces do:

1. Służby porządkowo – informacyjnej

Zakres tej służby obejmuje posługę na terenach portów lotniczych w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i ew. Rzeszowie oraz dworcach kolejowych, do których będą dojeżdżać poszczególne wspólnoty. Praca w tym zakresie obejmuje powitanie i pomoc językową oraz ewentualnie kierowanie braci na noclegi lub do autokarów.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do właściwych koordynatorów regionalnych, przez formularz kontaktowy na naszej stronie lub na kontakt wskazany poniżej.

2. Służby porządkowej na polu namiotowym Pobiednik,

gdzie przewidujemy nocleg około 35tys braci od 26.07 do 02.08. Posługa ta obejmuje pomoc w dystrybuowaniu pakietów żywieniowych, wody, pomoc służbom medycznym i ochronie. Tutaj potrzebujemy w trybie służb 8-12 godzinnych około 100 wolontariuszy.

3. Służba porządkowej na terenie Błoń Krakowskich w dniu 01.08.2016r. – spotkanie powołaniowe z Kiko.

Dystrybucja płynów, służba porządkowa w sektorach, służba porządkowa przy scenie podczas „Wołania”, kontrola ruchu na „wejściu i wyjściu”, Służba porządkowa w sytuacjach nadzwyczajnych.

Oczekujemy, że będziecie się zgłaszać bez względu na wiek, ale również realnie oceniając swoje możliwości.

Wszelkie zgłoszenia i zapytania dotyczące wolontariatu terenowego prosimy kierować do:

e-mail: wolontariat.krakow2016cnc@gmail.com